Turistika

Vrátna v Malej Fatre je pripravená na leto a je ešte krajšia ako pred záplavami!

Minuloročná záplava nebola zďaleka takáto ničivá a  mobilizáciou všetkých zložiek – štátnych, krajských, regionálnych, obecných, ale aj tých ľudských, sa podarilo v rekordne krátkom čase Vrátnu dolinu opäť sprístupniť. Otvorením obľúbenej kabínkovej lanovky 26. 12. 2014  sa zavŕšila jej obnova.

Počas obnovy Vrátnej doliny  prebehli viaceré rekonštrukcie, ktoré ocenia návštevníci Malej Fatry počas celého roka.  Patrí k nim oprava mostov i turistického chodníka k symbolickému cintorínu, ktorý je venovaný obetiam  nešťastí v horách. K úspešným  prácam  sa zaraďuje aj obnova trasy zo Starého dvora na Poludňový Grúň.  Motívom  bolo predovšetkým komfortné sprístupnenie turistickej cesty na hrebeň.

Ako jedny z najväčších turistických atrakcií v Malej Fatre sa opravovali aj Jánošíkove Diery. V úseku Biely Potok – Ostrvné  aj v časti Horné diery. Hoci tieto projekty boli finančne aj technicky náročné, výsledkom je výrazné zvýšenie pohodlia a bezpečnosti chodníkov a časť Dolných dier bolo možné sprístupniť aj v krásnom zimnom období. Kompletné dokončenie bude v tomto roku pokračovať a postupovať sa bude v úseku Dolných Dier Ostrvné – salaš Podžiar. Hlavnou myšlienkou  bolo, aby boli úseky bezpečné a prístupné i starším ľuďom a rodinám s deťmi.

Vrátna dolina žije v súčasnosti opäť čulým turistickým  ruchom. Turisti sa vracajú. Vďaka nádielke snehu bola zimná sezóna úspešná.

Všetci ste srdečne vítaní….

opravená údolná stanica lanovky panorámaopravená údolná stanica lanovkyopravené mostíkyStarý dvor a Paseky panoráma po oprave 2