OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Nezaradené

Cyklozraz Malá Fatra 2015

Oblastná organizácia cestovného ruchu Malá Fatra pozýva všetkých priaznivcov a nadšencov cylkoturistiky a cyklistiky dňa 15-17. mája 2015 do Autocampingu Belá-Nižné Kamence na Cyklozraz Malá Fatra 2015 j 

Pre účastníkov sú pripravené tri varianty trasy (krátku, strednú a dlhú-100ku) a  okrem iného v sobotu a v nedeľu aj skvelý sprievodný program.

V nedeľu 17.mája 2054 sa  od 10.30 hod. uskutoční ďalšie kolo Detskej tour Petra Sagana v AutoCampingu Nižné Kamence pri Terchovej.

Príďte na Cyklozraz aj vy a zažite príjemný, pohodový, či extrémny výlet na dvoch kolesách za krásami Malej Fatry po našich značených cyklotrasách rôznej náročnosti.

Viac informácii nájdete na http://www.regionmalafatra.sk/co-robit/cyklotrasy/cyklozraz-2015/cyklozraz_plagat

jd2015-header
Nezaradené

JÁNOŠÍKOVE DNI /TERCHOVÁ 30.júla – 2.augusta.2015.

Obec Terchová vás pozýva na 53. ročník najlepšieho folklórneho festivalu v šírom okolí!

Podujatie Jánošíkové dni – inak nazývané aj „Terchovský štátny sviatok“ sa uskutoční tradične v amfiteátri Nad Bôrami.

Ak k nám zavítate cez tieto letné dni, zažijete skutočnú oslavu folklóru.

Pod našimi Rozsutcami žijeme počas týchto dní nielen tancom, hudbou, dobrým jedlom, umeleckými remeslami a skvelou zábavou. Popri tradičnom folklóre dostávajú priestor aj iné hudobné žánre a tak si každý príde na svoje. Nechýba veselica či veľkolepý ohňostroj.

Neodmysliteľnou zložkou a erbovým programom nášho sviatku býva od roku 1968 atraktívny konský vozový sprievod. Koná sa v záverečný deň. Parádne vyzdobené rebrinové vozy a kone, ich majitelia – hrdí krojovaní furmani, hrajúci muzikanti a speváci vo vozoch, to je unikátny jav, ktorý preslávil Terchovú a Jánošíkov kraj doma i vo svete. Pre účastníkov a hostí tohto ročníka Jánošíkových dní bude pripravená nová atraktívna trasa sprievodu a opäť pôjde o nezabudnuteľný umelecký, vizuálny a estetický zážitok

Veľkú pozornosť si zaslúži i nedeľná svätá omša za aktívnej účasti krojovaných muzikantov a spevákov.

Počas pripravovaného 53. ročníka Jánošíkových dní bude opätovne významne rezonovať skutočnosť, že prvok Terchovská muzika je od decembra 2013 zapísaný v Reprezentatívnom zozname nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO.

Program festivalu sa už kryštalizuje a naši dlhoroční organizátori nepochybne odvedú skvelú prácu. Môžeme sa tešiť na domáce a zahraničné súbory a hudobné skupiny, sprievodné akcie, ukážky ľudových remesiel i na audiovizuálne programy.

Príďte sa aj Vy podieľať na neopakovateľnej atmosfére Jánošíkových dní – festivalu s vyše polstoročnou tradíciou. V prekrásnej prírodnej scenérii sa  bude zo všetkých svetových strán ozývať terchovská muzika. Srdečne Vás pozývame!

Viac o tohoročnom programe, praktické informácie, zaujímavosti o histórii festivalu, terchovskej muzike nájdete v  článkoch na pravidelne aktualizovanej stránke.

www.janosikovedni.sk

 

konský sprievoddobová foto Jánošíkové dni

 

 

Nezaradené

Premiéra divadelnej hry 5 Chalanov

Terchovské národné divadlo Vás pozýva na premiéru divadelnej hry Simony Semenič s názvom 5 Chalanov.

Ide o provokatívnu, miestami až kontroverznú hru, odhaľujúcu každodennú krutosť za dverami našich domácností cez hru chlapcov, ktorí napodobňujú chovanie svojich rodičov, televíziu a okolitý svet.

 

kedy: 2.5. 2015

kde: Kultúrny dom A. Hlinku v Terchovej5_chalanov_web

o koľkej: 17:00 a 19:00 hod.

cena: 3 eurá

Predstavenie nie je vhodné pre mládež do 15 rokov!

Nezaradené

Zmena prevádzky v lyžiarskom stredisku Vrátna Free Time Zone

Lokalita CHLEB (kabínková lanová dráha, lyžiarsky vlek Snilovské sedlo a Oštiepková mulda)

je v prevádzke PIATOK, SOBOTA a NEDEĽA od 9:00 do 16:00 hod.

Lyžovačka v lokalita Paseky je pre túto zimnú sezónu ukončená.

Ďakujeme za Vašu návštevu, a zároveň Vás ešte pozývame cez víkend na jarnú lyžovačku v lokalite Chleb..

lanovka

Nezaradené

Lístky v predaji na Muzikál Ôsmy svetadiel!!!

Najúspešnejší česko- slovenský muzikál všetkých čias- Ôsmy svetadiel vyráža na rozlúčkové turné. V Terchovej bude mať vystúpenie 5.6. v Amfiteátri nad Bôrami o 21. hodine. Príďte naposledy zažiť predstavenie, ktoré nadchlo kritiku aj verejnosť. Lístky v predaji v Informačnej kancelárii Terchová. Cena 1 vstupenky je 12 eur.

Česko-Slovenský muzikál prináša divákom príbeh lásky, pri ktorom sa autori voľne inšpirovali dielom Alexandra Dumasa ml.- Dáma s kaméliami. Hudba legendárnej kapely Elán umocňuje pútavé texty Borisa Filana a Petra Pavlaca pod režisérskou taktovkou Jána Ďurovčíka. Príďte si s nami zaspomínať na najznámejšie hity legendárnej slovenskej kapely Elán! 

info na 0903 793 100

stiahnuť

Nezaradené

Vrátna Free Time Zone

Prevádzka lyžiarskeho strediska  v nasledujúcich dňoch:

  • utorok (7.4.2015)lokalita Paseky (sedačková lanovka, lyžiarsky vlek Leitner a Kids zone)
  • streda – piatok (8.-10.4.2015)lokalita Paseky (sedačková lanovka, lyžiarsky vlek Leitner a Kids zone)
  • sobota – nedeľa (11.-12.4.2015) - lokalita Paseky (sedačková lanovka, lyžiarsky vlek Leitner a Kids zone) a lokalita Chleb (kabínková lanovka a lyžiarsky vlek Oštiepková mulda)zima006

viac info na www.vratna.sk

Nezaradené

Veľkonočný koncert

Srdečne všetkých pozývame na 11. ročník veľkonočného koncertu s názvom “Poďakovanie za Lásku”, ktorý je venovaný pamiatke sv. Jána Pavla II.

Koncert sa bude konať 12. 04. 2015 o 15:00 v kostole sv. Cyrila a Metoda v Terchovej.plagat_podakovanie_2015_web

Nezaradené

Krížová cesta v Terchovej

Pozývame Vás na inscenáciu krížovej cesty v uliciach Terchovej…

Na Veľký Piatok /3.4. 2015 o 14:30 hod/…

Účinkujú Terchovské Národné divadlo a veriaci z Terchovej…

plagat_krizova_cesta_web